Site Rengi

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Piramit Kozmetik

Şirketimiz Mart 2017 tarihinde kurulmuştur. Şirket kurucusu Halil Kuru ve kıymetli eşi Zeynep Aslan’dır.

Şirket kurucularımızdan Halil Kuru, 07 Haziran 1980 tarihinde Osmaniye’de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinde muvazzaf askeri personel olarak farklı il ve ilçelerde ve çeşitli görev ve kademelerde 11 yıl görev yapmıştır.

Nihayet, 2011 yılında Ankara merkezli bir kozmetik firmasının hissedarı olarak ticari hayatına başlayarak Silahlı Kuvvetlerden istifa ederek ayrılmıştır. Ardından İzmir ve Manisa illerinde büyük inşaat şirketlerinin projelerinin satış bayiliğini alarak 30+ personelle 2016 yılına kadar gayrimenkul satışına devam etmiş, 2017 Mart ayında ise ülkemizin saygın işadamlarından Erkan Uçar ile ortak Arleva Kozmetik A.Ş.’yi kurarak 2 yıl faaliyetine devam etmiştir.

Şirket kurucularımızdan Zeynep Aslan Kuru, 01 Mayıs 1989 tarihinde Adıyaman’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamlamıştır. Henüz 23 yaşındayken kendi işletmesini Gaziosmanpaşa 500 Evlerde Has Bayan Kuaför Salonunu açarak 6 yıl işletmecilik yapmıştır. Akabinde, çeşitli kozmetik firmalarında satış temsilciliği, ürün tanıtım personeli ve teknik eğitmen olarak çalışmıştır.

Tarihler Mart 2017’yi gösterdiğinde Halil ve Zeynep Kuru çifti, yılların tecrübesi ve bilgi birikimi ile Piramit Kozmetik’i kurarak başlangıçta daha Arleva, FreeOn, Acvit, GCell, Saç-Ha, Colorinn ve Daimon markalarının distribütörlüğünü alarak çalışmalarına başlamıştır. İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu Yakası 2 ayrı noktada temsilcilikleri ve 8 personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Çözüm Ortağınız
  • Markanızı Yönetiyoruz.
  • Ürünlerinizin toptan satış ve dağıtımını yapıyoruz.
  • Yeni ürün çalışmalarınızda danışmanlık yapıyoruz.
  • Kuaför ve Güzellik Uzmanlar için eğitim ve seminerler düzenliyoruz.

Özellikle kuaför ve güzellik salonlarında kullanılan ve/veya satışı yapılan ürünlerin toptan satış ve satış noktalarına (kuaför ve güzellik salonlarına) dağıtımını yapıyoruz.

Nasıl Çalışıyoruz
Marka seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz?

Piramit Kozmetik olarak özellikle kuaför ve güzellik salonlarında kullanılan ve satışı yapılan ürün yelpazesinde hizmet veriyoruz. Bu alanda ürünleri olan markalar tarafından şirketimize yapılan başvurular ya da şirketimizin bizzat talebi üzerine çalışacağımız markalar ve ürün grupları seçilir. Bu kararın verilmesi esnasında bir çok kriter gözönünde bulundurur. Bunlardan en öne çıkanları ise, ürünün kalitesi, devamlılığı, kullanıcıya sunduğu faydası ve pazarlama planıdır.

Ürünlerin satışlarını nerelerde yapıyorsunuz?

Markalarla yaptığımız anlaşmalara göre farklılık göstermektedir. Örneğin FreeOn markalı tüm ürünler sadece kuaförlere satışı yapılıyorken, GCell markalı ürünleri internet de dahil tüm mecralarda satışı gerçekleşmektedir. Genel olarak satış yaptığımız mecralar aşağıdadır.
– Kuaför ve Güzellik Salonları
– Kozmetik Marketler (Watsons, Gratis, Rossmann vb)
– Sanal Mağazalar (Trendyol, N11, Hepsiburada vb)
– Toptan Satış (Yurt genelindeki bayi ağımızla)

.

Büyük ya da İddialı Olmak Değil Niyetimiz

Piramit Kozmetik denildiğinde akıllara çözüm sunan kazançlı bir iş ortağı gelmesi için çalışıyoruz.

.