Site Rengi

Neden mor şampuan kullanmalıyım?

337
Neden mor şampuan kullanmalıyım?

Mor şampuan açık renk saçların rengini koruması için mor pigmentler içerir. İlk duyduğunuzda mor şampuan fikri garip gelebilir, özellikle de sarı saçı yeni yeni kullanmaya başladıysanız. Ancak saçınızın güçlü ve parlak durmasını istiyorsanız saçınızı boyamadığınız dönemde mor şampuanla yıkamanız gerekiyor. Beğendiğiniz sarı saçlı insanlar çok büyük ihtimalle mor şampuan kullanıyorlardır.

Sarı saçta açma işlemi yapıldıktan sonra istenmeyen yansımalar bulunabilir. Bunlar sarı, turuncu ve hatta kırmızımsı tonlar bile olabilir. Normalde kuaförlerde bu istenmeyen renkleri kaybetmek için saç toneri uygulanır. Ancak kuaföre gitmediğiniz dönemlerde bunu uygulatma şansınız olmayacağı için evde mor şampuanla saçınızdaki istemediğiniz yansımalardan kurtulabilirsiniz.

Saçınızdaki sarı rengin bozulması sadece saç açma işleminden değil saç, suların sert olması ya da saç şekillendirme yöntemlerinden de kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden mor şampuanı sadece saçlarınız sarı boyalıysa değil saçlarınızın doğal hali sarı olsa da kullanmalısınız. Hatta saçlarınızda mor ve mavi gibi rengarenk kullanmayı seviyorsanız da saçlarınızın solmaması için mor şampuan kullanabilirsiniz.

Saçtaki istenmeyen renklerden bu kadar bahsetmişken bir şeyi hatırlatmamak olmaz. Kuaförünüz saçınızda işlem yaparken, özellikle sarı renkleri deniyorsanız kuaförününüz saç toneri kullandığından emin olun. Saç toneri kullanılmazsa turuncumsu sarılar ortaya çıkabilir ki bu da ortaya hiç hoş bir görüntü çıkarmaz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.